Rodzaj szablonu

Informacje

Migracja PrestaShop do wyższej wersji. Zaktualizowanie sklepu PrestaShop do wyższej wersji. (11)

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.6 do 1.7

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.6 do wersji sklepu PrestaShop 1.7

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.5 do 1.7

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.5 do  wersji sklepu PrestaShop 1.7

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.4 do 1.7

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.4 do  wersji sklepu PrestaShop 1.7

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.3 do 1.7

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.3 do  wersji sklepu PrestaShop 1.7

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.7 do 8

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.7 do  najnowszej wersji sklepu PrestaShop 8

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.6 do 8

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.6 do  wersji sklepu PrestaShop 8

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.5 do 8

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.5 do  wersji sklepu PrestaShop 8

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.3 do 8

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.3 do  wersji sklepu PrestaShop 8

Migracja sklepu PrestaShop z wersji 1.4 do 8

Przeniesienie danych ze sklepu z wersji PrestaShop 1.4 do  wersji sklepu PrestaShop 8

Migracja sklepu Wordpress WooCommerce do...

Przeniesienie danych ze sklepu sklepu Wordpress WooCommerce do PrestaShop

Migracja sklepu Magento do PrestaShop

Przeniesienie danych ze sklepu sklepu Magento do PrestaShopMigracja sklepów PrestaShop. Jeżeli tu trafiłeś zapewne poszukujesz wykonawcy do zmigrowania czyli przejściu swojego sklepu PrestaShop na wyższą wersję. To dobry krok bo nowo wydane wersje sklepu PrestaShop nie tylko że poprawiają bezpieczeństwo funkcjonowania sklepu ale też rozwiązują problemy z poprzednich wersji sklepu.

Migracja sklepu to proces trudny i złożony z którym nie radzą sobie niektóre firmy informatyczne wiemy to bo często zgłaszają się do nas klienci po nieudanej migracji w innej firmie na poprawki w swoim sklepie gdzie najmniejsze błędy to np. brak pojawiania się zamówienia w panelu administracyjnym lub stany przedmiotu przechodzą na minusowe ilość przykładowo stan  w magazynie danego przedmiotu wynosi -10, ale zgłaszają się tez klienci gdzie sklep po migracji przestał się wczytywać (nie uruchamia się) a firma która wykonywała migrację dosłownie "rozkłada ręce" lub unika kontaktu nie odpisując na e-maile. Niestety takie przypadki zazwyczaj są ciężkie a koszt naprawy może 2x przekroczyć koszt poprawnej migracji u nas.

Mając doświadczenie i przeprowadzając miesięcznie kilkanaście migracji dla nas ten proces nie jest trudny a świadczyć o tym może fakt że średni czas migracji sklepu PrestaShop do wyższej wersji zajmuje nam do 3 dni roboczych, proces migracji przeprowadzamy na domenie tymczasowej więc nie ma przerwy w działaniu sklepu, nie działamy też na sklepie oryginalnym więc nie ma mowy o uszkodzeniu poprzedniego sklepu, klient widzi postęp prac na domenie tymczasowej a po ich zakończeniu przenosimy sklep na domenę docelowa klienta. 

Dodatkowo migrując sklep do nowej wersji dbamy też o wymogi prawne Twój nowy sklep będzie miał w pełni wdrożone RODO, ustawę o handlu i wszelkie wytyczne wymagane przez ustawy na dzień oddania sklepu. A to ważny aspekt bo Ty prawnie jako właściciel domeny odpowiadasz za sklep uruchomiony pod tą domeną. Dla sklepów tego wymagających za dopłatą wdrażamy też Omnibusa.

Przez lata wypracowaliśmy proces migracji i wykonujemy go tak aby zmiana sklepu na nowszą wersję nie odbiła się negatywnie na wyszukiwarkach, podczas migracji zachowujemy pełne SEO w tym adresy linków do produktów dokładnie jak  w starym sklepie. Dodatkowo nie tracisz danych do nowego sklepu PrestaShop przenosimy wszystko że starego sklepu PrestaShop: dane klientów, zamówienia, kategorie, podkategorie, produkty ze zdjęciami, ustawienia sklepu a nawet zapytania od klientów w sklepie. Migrując sklep przenosimy wszystko co jest możliwe a nawet więcej nie obawiaj się że utracisz jakieś informacje lub dane ze starego sklepu.

Zapoznaj się też z naszym artykułem na blogu Migracja sklepu PrestaShop wykonać samodzielnie czy zlecić firmie ?